اسفند دیوانه است!Crazy March جمله بحث برانگیزی است که اخیرا مورد استفاده هواشناسان قرار گرفته و جنجال زیادی به پا کرده است. حالا شاید این عبارت در حوزه دانش او صدق نکند، اما مطمئنا در قهرمانی سخت پرسپولیس و استقلال می توان از آن استفاده کرد. هفته بیستم لیگ برتر به پایان رسید. استقلال پس از 6 برد متوالی این هفته با تساوی صفر مقابل نساج متوقف شد و البته پرسپولیس توانست با شکست رفسنجانا 3 مس بریک فاصله بالای جدول را به سه امتیاز کاهش دهد. تنها سه بازی تا پایان فصل باقی مانده است. سه دیدار که آخرین آن دربی تهران است. شاید این سه هفته سرنوشت کل فصل را تعیین کند.

زمان بد استقلال

از ابتدا مشخص بود که استقلال مقابل یک تیم سرسخت نساجی آسان نخواهد بود. جایگاه نساجی در جدول رده بندی ممکن است بدون ابهام نباشد، اما آنها واقعا تیم خوبی هستند و به شدت مانع رقبا می شوند. نساجی هم مقابل پرسپولیس تیم شایسته ای بود و به دلیل ناکامی موفق به گلزنی نشد. در نتیجه هیچکس تعجب نکرد که آنها از استقلال استفاده کردند. بازی به گونه ای برگزار شد که نتیجه صفر نشان دهنده واقعیت های فنی آن نباشد. هر دو تیم فرصت خوبی برای باز کردن دروازه داشتند. استقلال در چند صحنه تحت تاثیر درخشش علیرضا حقیقتی و بی دقتی مهاجمان خودش قرار گرفت. دروازه بان نساجی به خصوص ضربه سر رودی هستد از فاصله نزدیک بازی خیره کننده ای از خود به نمایش گذاشت. به هر حال اتفاقات مشهد باعث شد استقلال به هفتمین برد متوالی دست پیدا نکند و با 48 امتیاز بیشتر نگران نزدیک شدن پرسپولیس باشد. پس از آن مسابقه، صدای منتقدان رودی زاستد بلندتر از همیشه شد. بازیکنی که اگرچه بازیکن موثری در خط حمله این تیم بود، اما در تمام فصل تنها دو گل به ثمر رساند و بسیاری معتقدند به جای او در ترکیب اصلی حق حضور ارسلان مطهری را دارد. با این حال، در پایان سال 1400، استقلال سه بازی دیگر داشت که هر کدام حساسیت خاص خود را داشتند. آبی ها ابتدا باید در خانه با گلگهر سیجان دیدار کنند که تیم سختی هم است و به دلیل رقابت شخصی امیر هله‌نوی با فرهاد مجیدی انگیزه بیشتری خواهد داشت. پس از آن استقلال دوباره با نفتا علیرضا منصوریان در ورزشگاه آزادی دیدار خواهد کرد و در نهایت باید برای دیدار با پرسپولیس در آخرین پنجشنبه سال آماده شود.

صعود طولانی پرسپولیس

پرسپولیس در حالی به مصاف مسا رفسنجانا رفت که نتیجه بازی استقلال را می دانست و می دانست با پیروزی در این دیدار می تواند به حریف سنتی خود نزدیک شود. در نتیجه آنها بازی را با انگیزه بسیار بالایی آغاز کردند و در نهایت در 3 بریک به برتری قابل توجهی دست یافتند. این بازی به یکی از بازی های دفاعی پرسپولیس در لیگ بیست و یکم تبدیل شد. عیسی آل کثیر که کاملاً جا افتاده بود، حامد پاکدل پیش از این بازی در یک مورد عجیب مصدوم شد تا مهدی عبدی تنها گزینه پرسپولیس در خط حمله باشد. بازیکنی که تماشاگر را بسیار حریص می کند اما معمولا کارش را انجام می دهد. در این دیدار عبدی دو گل و گل دوم سرخپوشان را کمال کامیابین به ثمر رساند. البته مشکلات خط دفاعی پرسپولیس همچنان پابرجاست. احمد گوهری که در این دیدار مورد علاقه حامد لاکو قرار گرفته بود، بازی متزلزلی از خود به نمایش گذاشت و در اولین گام نتوانست امتیازی را کسب کند. پرسپولیس به راحتی به کشتن ادامه می دهد و همین موضوع صدای یحیی حلمخمدی را بلند کرده است. با تمام این تفاسیر پرسپولیس در پایان هفته بیستم توانست مجموع امتیازات را به 45 برساند و سایه سنگین خود را بر سر رهبر مستقر کند. سرخپوشان در سه بازی آخر سال ابتدا باید دو بازی خارج از خانه مقابل تیم های نفت آبادان و نفت مسد سلیمان برگزار کنند و در نهایت در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلالی ها بروند. علیرضا منصوران حریف مشترک قرمزها قبل از دربی است. نفت مسجد سلیمان نیز برای نجات او از سقوط نیاز به کسب امتیاز دارد. هفت بازی آخر این فصل سال آینده برگزار خواهد شد. در این مرحله سوال ؛ کدام تیم 1400 را در صدر قرار می دهد؟

منبع: دنیای اقتصاد


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم