استارتاپ آمریکایی می خواهد گوشت تازه از هوا بسازد – Zomit

[ad_1]

لیزا دایسون و جان ریداولی، یک فیزیکدان و دومی یک دانشمند مواد، در آزمایشگاه برکلی در وزارت انرژی ایالات متحده با هم کار می کردند و یک هدف مشترک داشتند: آنها می خواستند به مهار تغییرات آب و هوایی کمک کنند، و آنها یک راه را برای انجام آن می دانستند. راه حلی که از یک سو با بشقاب های غذایی روزانه اکثر مردم روی زمین گره خورده است. بخش کشاورزی مسئول یک چهارم کل انتشار گازهای گلخانه ای سالانه در جو زمین است.

کشاورزی بیشتر از کل بخش حمل و نقل سیاره ما گازهای آلاینده منتشر می کند و در میان شاخه های مختلف صنعت کشاورزی، صنعت گوشت بیشترین سهم را از انتشار گاز دارد. با این حال مردم همچنان به خوردن گوشت ادامه می دهند. مصرف جهانی گوشت حدود 350 میلیون تن در سال است و این رقم هر روز در حال افزایش است. تخمین زده می شود که تا سال 2050 جمعیت جهان به 10 میلیارد نفر افزایش یابد. این افزایش به این معنی است که در آینده باید پروتئین بیشتری برای جمعیتی که به جمعیت فعلی زمین اضافه می شود، تهیه کنیم.

اما در ابتدای سفر، دو دانشمند کاملاً مطمئن نبودند که چگونه کار را انجام می دهند. تا این که یک روز در طول تحقیقات خود با یک مطالعه ناسا مواجه شدند که در دهه 1960 انجام شد و سپس به مرور زمان فراموش شد. سند 1967 رژیم غذایی فضانوردان را در طول سفرهای فضایی طولانی در نظر گرفت. یکی از ویژگی های اصلی سفرهای فضایی این است که در طول سفر منابع کم و محدودی وجود دارد. یکی از ایده های مطالعه ناسا در آن سال ها ترکیب میکروب ها با دی اکسید کربنی بود که فضانوردان برای تولید غذا به بیرون پرتاب می کردند.

گوشت قرمز

از آنجایی که برنامه سفر فضایی ناسا در آن زمان به مریخ نرسید، این ایده هرگز به طور کامل اجرا نشد. دایسون و رید تصمیم گرفتند مفهوم اصلی مطالعه را درک کنند و از آن برای اجرای طرح خود برای هدف دیگری در زمین استفاده کنند. دیسان می گوید:

از جایی که آنها متوقف کردند ادامه دادیم.

در سال 2008، این مفهوم که در طی چندین دهه ایجاد شد، الهام بخش Dyson و Ray برای ایجاد Kiverdi بود. کاری پروژه ای است که از دی اکسید کربن بازیافت شده برای تولید محصولاتی مانند جایگزین های مبتنی بر میکروبی برای روغن های نخل و مرکبات استفاده می کند.

در سال 2019، آنها همچنین یک استارتاپ کالیفرنیایی به نام Air Protein را به عنوان یک پروژه جانبی ایجاد کردند. هدف این استارت آپ تولید گوشت از هوا بود. این شرکت دی اکسید کربن (گاز گلخانه ای مخربی که سیاره ما را گرم می کند) می گیرد و آن را به یک استیک آبدار یا فیله ماهی قزل آلا تبدیل می کند! این فرآیند مشابه نحوه تهیه ماست از شیر است.

مقاله مرتبط:

پروتئین هوا، میکروب های هیدروژناتروفیک در مخازن تخمیر تولید مثل می کند و آنها را با ترکیبی از دی اکسید کربن، اکسیژن، مواد معدنی، آب و نیتروژن تغذیه می کند. نتیجه نهایی یک آرد غنی از پروتئین با ویژگی های اسید آمینه مشابه پروتئین گوشت است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید: چگونه می توان طعم گوشت مورد نظر را تغییر داد؟ به عنوان مثال، آیا می توان دی اکسید کربن را به سینه مرغ تبدیل کرد؟ دایسون دره بالا را توضیح می دهد:

با استفاده از ترکیبی از روش‌های فشار، دما و پخت، ما فقط روش‌های پخت را به فرآیند اضافه می‌کنیم، نه بافت‌ها. [گوشتی] ظاهری متفاوت به شما بدهد.

پتانسیل نجات در مواجهه با تغییرات آب و هوایی در این فناوری دارای دو جنبه است. جنبه اول این است که فرآیند اساساً یک فرآیند کربن صفر است. زیرا همانطور که توضیح داده شد بر اساس استفاده از دی اکسید کربن برای تولید پروتئین است و Air Protein قصد دارد به تولید دی اکسید کربن از طریق گیاهانی که می توانند این گاز را به طور مستقیم و بهینه از جو زمین جذب کنند، ادامه دهد.

جنبه دوم داستان این است که فرآیند جدید تولید گوشت گاو به زمین بسیار کمتری نیاز دارد. در واقع، مقدار زمین مورد نیاز برای تولید همین مقدار گوشت گاو 1.5 میلیون برابر بیشتر است. این فناوری جدید همچنین میزان آب مصرفی در مسیر تهیه گوشت را 15000 برابر کاهش می دهد.

مقاله مرتبط:

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا این فناوری می تواند از نظر مقرون به صرفه بودن با روش های سنتی رقابت کند؟ در واقع مهمترین بخش موضوع رقابت پذیری این فرآیند با صنعت گوشت سنتی و حتی امکان رقابت با سایر جایگزین های گوشتی مانند سویا و مایکوپروتئین است. Dyson خاطرنشان می کند که فناوری شرکت آنها به زمین نیاز ندارد، از حداقل منابع استفاده می کند و به منابع انرژی تجدید پذیر متکی است که همیشه ارزان تر هستند:

آخرین فن آوری به ما اجازه می دهد تا از ابتدا نه تنها از نظر اقتصادی کار کنیم. اما ساختار هزینه پیش رو نیز به طور پیوسته در حال کاهش خواهد بود.

این استارتاپ مورد توجه سرمایه گذاران نیز قرار گرفته است. در اوایل سال 2021، آنها بیش از 30 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذارانی مانند ADM Ventures، Barclays و GV دریافت کردند. دیسان می گوید:

ما در تلاش هستیم تا نحوه تولید گوشت را مورد بازنگری قرار دهیم. من به شخصه بسیار خوشحالم که بخشی از چنین جنبشی هستم.

[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما