ارزیابی زلنسکی از نتیجه مذاکرات با روسیهولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، در بیانیه ای که روز یکشنبه از تلویزیون اوکراین پخش شد، گفت که انتظار زیادی از مذاکرات اوکراین و روسیه در روز دوشنبه ندارد.

وی افزود: من به نتیجه این گفتگوها اعتقادی ندارم، اما به آنها اجازه می دهیم هر کاری انجام دهند تا در اذهان مردم اوکراین شکی وجود نداشته باشد و بدانند که من به عنوان رئیس جمهور اوکراین تلاش هایی برای جلوگیری از این موضوع انجام داده ام. جنگ

یوجین ینین معاون وزیر امور داخلی اوکراین گفت که مذاکرات بین هیئت های روسیه و اوکراین صبح روز دوشنبه به وقت محلی انجام خواهد شد.

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، پیشتر گفته بود: «نمی توانم بگویم که مذاکرات با روسیه به صلح منجر خواهد شد، اما تاکید می کنم که کیف «تسلیم نخواهد شد».

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری کولبا، که در این نشست خبری صحبت کرد، روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: «این گونه گفتگوها اشکالی ندارد. اگر این گفتگوها منجر به صلح و پایان جنگ شود، باید از آن استقبال کرد. اما من می خواهم روشن کنم که ما تسلیم نخواهیم شد. ما سرزمینمان را رها نمی کنیم.

به گفته وی، هیئت اوکراینی به سخنان روسیه گوش خواهد داد و نظر کیف در مورد “این جنگ و اقدامات روسیه” را بیان خواهد کرد.

اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین در ایالات متحده نیز از گفتگو با روسیه به عنوان راهی برای پایان دادن به تهاجم روسیه به اوکراین استقبال کرد، اما گفت که کشورش تسلیم نخواهد شد.

سفیر اوکراین در واشنگتن در مصاحبه با BCE روز یکشنبه با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر موافقت اوکراین برای انجام مذاکرات با روسیه در یک پاسگاه مرزی بلاروس، گفت: اوکراین همیشه بر استفاده از دیپلماسی برای حل مناقشه روسیه و اوکراین متمرکز بوده است. .

مارکاروف گفت: از همان ابتدا، حتی قبل از جنگ، رئیس جمهور ما همیشه بر راه حل دیپلماتیک اصرار داشت. حتی پس از شروع جنگ، در واقع، همیشه خواستار گفتگوهای صلح بود. وی گفت: ما همیشه برای گفتگوهای صلح آماده ایم، اما تسلیم نمی شویم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم