ادامه واکنش ها به انتشار فایل صوتی فرمانده سابق کویر

[ad_1]

درست یک هفته پس از انتشار یا بهتر است بگوییم تجدید چاپ این فایل صوتی، این خبر اگر داغ ترین اخبار سیاسی نباشد، حداقل باید اعتراف کنیم که یکی از داغ ترین هاست. خبری که در این 7 روز علاوه بر واکنش های چهره های مختلف سیاسی و نظامی، فراز و نشیب های متعددی را نیز در این سفر 7 روزه تجربه کرد.

به گزارش اعتماد، مانند 24 ساعت اول که رسانه های خارج از کشور به آن پرداختند و به آن پرداختند، رسانه های داخلی چندان به آن توجه نکردند و اغلب به موضوعات دیگری پرداختند. اما پس از آن که بالاخره سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و یکی، دو چهره عمدتاً اصولگرا فضای رسانه های آبی را مسدود کردند، موجی از واکنش ها از سوی نیروهای سیاسی چپ، راست و مرکزی آغاز شد و در آن 7 روز فایل صوتی به مفاسد جدی اقتصادی می پردازد که گاهی با نام برخی از سیاستمداران و شخصیت های برجسته نظامی گره می خورد و در نتیجه عده کمی با افتخار صحبت می کردند. اخیرا فضا تغییر کرده و برخی از نیروهای سیاسی و نظامی استدلال کرده اند که آنچه در پرونده است. صوت مطرح شد، هرچند موارد متعددی از تخلفات اقتصادی و فساد در سپاه وجود دارد، اما در عین حال سپاه و فرماندهان سپاه نیز عامل مبارزه با فساد هستند. همچنین دو شخصیت نظامی که صدایشان را در فایل صوتی می شنویم، همانطور که گفته شد، سردار محمدعلی جعفری، فرمانده وقت کل سپاه و سردار صادق ذوالقدرنیا، معاون وقت وزیر اقتصاد و سازندگی، هر دو بر این موضوع تاکید دارند. مبارزه با فساد.

در این میان اما پس از روزها گمانه زنی در مورد محتوای این فایل صوتی و تردید ناظران نسبت به بسیاری از موارد مطرح شده و حتی در مورد صحت و سقم این فایل صوتی، در نهایت فارس به اقدامات زیر اشاره می کند که از چندین منبع مورد اعتماد وی در طول این دوره همچنین موضع رسانه ها و نیروهای سیاسی منتسب به جناح راست را تغییر داد و از سیاست سکوت و بی احتیاطی روزهای اول خارج شد و فعالانه در این زمینه اظهار نظر کرد و سعی دارد دیدگاه خود را در این زمینه به افکار عمومی منتقل کند. .

این نظر با اشاره به فلسفه تشکیل جلسه که ظاهراً گزارش تخلفات صورت گرفته توسط معاون وقت اقتصادی و سازندگی فرمانده کل سپاه بوده است، به سایر ادارات و مسئولین توصیه می کند که از سپاه سرمشق و الگو بگیرند. فرماندهان آن و اقداماتی برای مبارزه با فساد انجام دهند و در عین حال تعدادی دیگر از نیروهای سیاسی و البته برخی از مقامات دولتی، رقبای سیاسی خود را هدف قرار داده و با قرار دادن جریان های رقیب در کنار برخی جریان های مخالف نظام، عملاً وارد عرصه های بین المللی شدند. نزاع جناحی

به عنوان مثال سید محمد حسینی، فعال سیاسی اصولگرا که در حال حاضر به عنوان نایب رئیس مجلس ایران شناخته می شود، در فایل صوتی فرماندهان سابق سپاه به اصلاح طلبان حمله کرده و آنها را در ردیف متهمان قرار داده است. جالبتر اینکه این عضو دولت سیزدهم در توییتر نوشت که تندروهای اصلاح طلب علنا ​​با بی بی سی، صدای آمریکا، رسانه های صهیونیستی، عربستان سعودی، منافقین و سلطنت طلبان همکاری می کنند! و حتی تا آنجا پیش رفتند که ادعا کردند «پروتکلی برای آنها ارسال شد. «بعد از نشریه خارج از کشور با هم حمله کنید!» وی افزود: «توزیع صدای آمریکا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان دسته است» که رسانه‌ها و خبرگزاری‌های راست‌گرا این توییت را به‌طور گسترده بازنشر کردند و در تیتر آن نوشتند: «توزیع صدای آمریکا سپاه اصلاح بود!»

اما جدای از برخورد تعدادی از اصولگرایان و رسانه های منتسب به این جریان و البته جدای از ضعف آشکاری که در تیتر بالا مشاهده شد، این روزنامه نگار باسابقه اصولگرا نیز اخیرا در کانال تلگرامی خود به صورت منطقی و البته کوتاه سخنانی را بیان کرده است. او برخلاف اکثر اصولگرایان از لزوم اصلاح رویه ها می نویسد که به هر حال، چه در دادگاه محاکمه شده باشند و چه نباشند، منجر به این مفاسد اقتصادی شده است.

محمد مهاجری که در این یادداشت یا به عبارت دقیق تر در نامه ای سرگشاده در 8 بند به «سردار عزیز جعفری» اشاره کرده، گفته است که از آن و محیط خود اطلاع دارد تا به جایی برسد که تاکید می کند نمی داند. این را نمی فهمد

مهاجری ابتدا تاکید کرد که «رادیو فردا به دلیل دلسوزی برای مردم ایران فایل صوتی را گزارش نکرده است»، «این فایل صوتی نیز 2 سال پیش منتشر شده است» و «در یک جلسه دوستانه یا غیررسمی اما پشت درهای بسته چیزی می توان گفت». گاهی اوقات مات است و حتی دارای نسبت هایی است که دقت آنها نامشخص است.”

او همچنین می نویسد که می داند «از فایل صوتی اشرافیت اش سردار ذوالقدرنیا اش معلوم است که اطلاعات دقیقی است و قطعاً قصد نشر اکاذیب نداشته است» و همچنین می داند که «افراد بزرگی بوده و هستند. کویر که در دوران دفاع مقدس بودند و بعد از آن جان خود را در کف دست گرفتند و … مایه افتخار ملت هستند، عده ای بهانه ای برای عقده گشایی و تسویه حساب پیدا کردند و شروع کردند به اختلاط حقیقت. و باطل» و البته «ساده ترین و پربارترین سخنان سردار عزیر است «جعفری است».

او بر این اساس پیشنهاد کرد «از گروهی از رسانه‌های مستقل که دستوری نمی‌دهند و قلم خود را نمی‌فروشند و به ایران و نظام بدهکارند، دعوت کنیم و آنها را تشویق کنیم که متوجه این موضوع شوند». چپ و راست را انتخاب نکنید «و در بند هشتم تاکید کرد که می‌دانم» راهی جز اخلاص و شجاعت در گفتگو با مردم نیست و از فرمانده سابق کویر خواست که چنین فرماندهی را در نظر نگیرید و شهردار!» و نوشت: مردی که در جنگ فرمانده ناسالم بود، گوشه کمد پنهان نمی ماند که با عکس گرفتن با پیکر شهید حاج قاسم، مرد میدان نمی شود. “!”

محاجری در پایان این یادداشت به نکته ای که از آن غافل و بی خبر است اشاره می کند و می نویسد: «آیا استفاده کنیم؟ و آیا بی تدبیری به نفع ملت و نظام را با درایت می پذیریم؟ یا باز هم با توهم توطئه و تهمت راه را برای شایعه دیگری هموار خواهیم کرد؟

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
تعمیرات پرینتر: راهنمای کامل برای اصلاح و بهبوددهی دستگاه
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تعمیر دستگاه لیبل زن: همه چیزی که باید درباره آن بدانید
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
تماس با ما