اختصاصی؛ 51 درصد از سهام استقلال تا شهریور ماه واگذار می شود – ورزش 3


کد خبر: 1813270 |
19 اسفند 1400 ساعت 23:38 |
21,636 بازدید

14
نظرات

جزئیات خرید سهام استقلال در مشاور اقتصادی این باشگاه

علی دولتشاهی مشاور اقتصادی استقلال در شهریور 1401 از واگذاری 51 درصد سهام استقلال خبر داد.

به گزارش “ورزش سه”، انتقال سرخابی به بازار سرمایه معضلی بود که مسئولان در سال های اخیر توانسته اند آن را اجرایی کنند و در نهایت در دولت سیزدهم، سهام دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال واگذار شود. نماد این 2 باشگاه را در فرابورس درج کنیدانتقال آنها به خط پایان.

در همین راستا با مشاور اقتصادی باشگاه استقلال علی دولتشاهی گفت و گو کردیم که وی اعلام کرد تا شهریور 1401 پنجاه و یک درصد از سهام این باشگاه در بورس عرضه می شود. دولتشاهی در ابتدای سخنان خود گفت: این اتفاق مهمی است که با رهبری آقای آجورلو و زحمات آقای گاربان زاده اتفاق افتاده است. واقعاً من شخصاً در چند ماه گذشته دیده و شنیده ام و با جان و دل احساس کرده ام که گاربان زاده چه خواسته و چه بوده است. او واقعاً عمل میل را به عهده گرفت و تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام داد و این اتفاق افتاد. خدا را شکر باشگاه استقلال خصوصی شده، نمادی درج شده است و معتقدم این یک اتفاق تاریخی بزرگ است.

* با توجه به اینکه استقلال در سال مالی گذشته متحمل ضرر و زیان شده است، هواداران با چه امیدی سهام این باشگاه را خریداری می کنند؟ آیا بازگشت سرمایه وجود خواهد داشت؟
من اصلا این را قبول ندارم. مثلاً آقای دیابت را در نظر بگیرید. ما هزینه آن را پرداخت کردیم و در صورت های مالی آمده است. در زمانی که عجله داشتیم آسیا را ترک نکنیم و صورت های مالی پوشش داده شده بود، سازمان حسابرسی به سرعت صورت های مالی باشگاه را بدون بررسی یا بازگرداندن حسابرسی انجام داد. مواردی مثل اردوگاه مرحوم ناصر حجازی وجود نداشت. اصلا وجود ندارند. صورت های مالی ما جدی نیست. از شما خواهش می کنم ملک 2800 میلیارد تومان ارزش گذاری شد که 499 میلیارد تومان ملک جدید به آن اضافه شد. او 200 میلیارد تومان بدهکار است که 390 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی به آن اضافه می شود. شما این سهام را نمیخرید؟ من شخصا خرید خواهم کرد. برای خرید سهام استقلال همه چیز را رها می کنم چون فقط دارایی است و بدهی ندارد.

* آیا اسپانسر اصلی استقلال برای افزایش درآمد استقلال سرمایه گذاری در این تعامل را افزایش می دهد؟ یعنی هزینه ها نباید در درآمدها غالب باشد و تراز پایان سال مالی مثبت باشد؟
ما اسپانسر نداریم و باور نمی کنیم، اما در عوض یک دلال داریم. نمی خواهم ماجرا را بگویم اما یکی می آمد می گفت پیراهن را می گیرم 80 یا 110 میلیارد تومان می دهم، همین! آمدیم دلال پیدا کردیم. یعنی بازار در تجارت. امروز تبلیغات «اوانو»، «روبیک» و ورزشگاه را داریم. در حال مذاکره با صدا و سیما برای تاسیس شبکه استقلال هستیم. پس اسپانسر اصلا مشکلی نداره. میدونی اون آقا چی گفت؟ گفت باید مربی تعیین کنم. این بی معنی است. برای تعیین سرمربی چه می کنید؟

* اکثر هواداران استقلال جوان هستند و وارد دنیای اقتصاد نشده اند و کد سجام ندارند. این افراد چگونه باید سهام استقلال را بخرند; آیا در مورد آن فکر کرده اید؟
ما دو باند را هماهنگ می کنیم. شاید باید این را هماهنگ کنیم. تا فردا عصر مشخص می شود. تمام تلاش خود را برای تسهیل این امر انجام خواهیم داد تا طرفداران مجبور به خرید سهام با کد سجامی و سایر اقلام نباشند. امیدوارم موفق شویم. نمی توانم بگویم 100٪، اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مطمئن شویم طرفداران ما حداقل تضاد با کد SJAM دارند و می توانند سهام مورد علاقه خود را خریداری کنند. یک نکته را باید بگویم: ما هر کاری انجام دادیم تا هوادارانمان سهام باشگاه را بخرند. ما این کار را برای خرید X یا Eggerg انجام ندادیم. سعی کردیم عملکرد باشگاه را به گوش هواداران برسانیم، امیدوارم خدا کمکمان کند.

* هر نفر چند سهم از استقلال را می تواند بخرد و آیا قیمت هر سهم مشخص شده است؟
قیمت سهم استقلال فردا مشخص می شود. جابجایی سهام استقلال امروز تکمیل و اعلام شد و فردا این موضوع را منتشر خواهیم کرد.
* فکر می کنی چقدر طول می کشد تا سهام استقلال از بازار نارنجی به فرابورس و سپس به بورس برود؟
سهام استقلال سهام ارزشمندی خواهد بود. زیرا مدیریت حقوقی ما هر روز در تلاش است مجموعه را با دارایی های جدید پر کند. بنابراین سهام استقلال سهام ارزشمندی خواهد بود. من به عنوان یک شخص حقیقی می گویم اگر بخواهم سهامدار شوم، سهام استقلال را می خرم. زیرا هر روز ارزش این سهم در کدون افزایش می یابد، نه کاهش. من الان اجازه ندارم این موضوع را از طرف آقای آجورلو مطرح کنم، اما قطعاً دارایی هایی را اضافه خواهیم کرد.

* آیا این حمایت از استقلال و اقداماتش ادامه خواهد داشت؟
ما اصلا نیازی به حمایت نداریم و دوست داریم از ما حمایت نکنند و به ما به چشم یک شرکت سهامی نگاه نکنند. شفافیت مالی و نظارت مناسب وجود دارد. به مدت 100 روز از رهبری آقای Adjourl، ما آمده ایم و یک طرح تجاری ساخته ایم که یک طرح تجاری واحد و مشخص دارد. ما به هیچ حمایتی نیاز نداریم و می خواهم از ما حمایت نکنند. بیایید وارد استاندارد شویم. نگویید ما پارتی بازی کردیم یا از استقلال حمایت کردیم تا باشگاه بتواند گل بزند. ما تعدادی کسب و کار راه اندازی کرده ایم و فکر می کنم در 10-20 روز آینده سیستم های تجاری ما به اوج درآمد خود خواهند رسید. همه ما در پلتفرم های همراه اول و همه چیز برای به اشتراک گذاشتن با استقلال شرکت کردیم. ما به حمایت کسی نیاز نداریم

* پس از عرضه اولیه، هواداران انتظار دارند که امور مالی باشگاه یک اتاق شیشه ای در ساختمان بورس ایجاد کند و از روند سود و زیان باشگاه برای سه ماهه مطلع شوند. آیا اطلاعات باشگاه در سایت کدال منتشر می شود؟
امروز صبح شفاف شدیم. چیزی نداریم که پنهان کنیم. اگر از تمام ادارات نظارت، سازمان بازرسی کل کشور، ادارات مختلف یا هرکسی پرونده را به من نشان دهد، به او جایزه می دهم. هیچ چیز پنهانی وجود ندارد. ما همه چیز را آوردیم و به زودی منتشر خواهیم کرد، انگار آوردیم. از قرارداد ما با یک کارگزار یا قراردادهایی که کارگزار ما با شرکت های دیگر منعقد کرده است، چیزی بر آنچه در سیستم مالی رخ داده است، مانند خرید و فروش بازیکن، پوشیده نیست. آقای آجورلو به هر یک از ما پیشنهاد کرد که در این موضوع هیچ چیز پنهانی نباشد. چون دلیلی برای پنهان کردن چیزی نداریم، منفعت مالی هم نداریم. کسانی که در این زمینه هستند که از همکاران آقای آجورلو هستند نیازی به کتمان مشکلات مالی ندارند پس همه چیز مشخص است.

* آیا این پیشنهادات ادامه خواهد داشت؟ اگر از عرضه اولیه استقلال استقبال خوبی شود، آیا درصد بیشتری از آن در فرابورس عرضه می شود؟
51 درصد از سهام استقلال تا شهریور 1401 واگذار می شود. این تعهد دولت محترم جمهوری اسلامی ایران است و محقق خواهد شد. مطمئن باشید تا آن تاریخ 51 درصد از سهام استقلال واگذار خواهد شد. 49 درصد باقی مانده اهمیتی ندارد. مدیریت موجودی مهم است. بقیه تکذیب می شود. عبور از 51 درصد مهم است. این موضوع در هیأت وزیران تصویب شده و قطعاً این اتفاق خواهد افتاد. صد درصد سهام استقلال در بورس اوراق بهادار عرضه می شود. نکته پایان دادن. به نظر من و به نظر تیم کارشناسی، بخشی از این سهام باید توسط هواداران خریداری شود، برخی دیگر باید توسط شرکت های بزرگ مانند هلدینگ، اپراتورهای تلفن همراه، شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها یا … خریداری شود. سهام ما در دست صاحبان سرمایه است. زیرا مدیریت صندوق نیازمند شرکت های بزرگ است. به این واقعیت نگاه نکنید که سهام تبدیل به ملک شده است. این در کل مزخرف است. برای ارتقای باشگاه استقلال فرقی نمی کند که چه کسی سهامدار باشد. مهم این است که باشگاه استقلال در سطح واقعی خود باشد. بخشی از سهام ما در دست هواداران است و بخشی دیگر در دست صاحبان سرمایه. این چشم انداز و استراتژی ما است و نمی دانم تا کجا می توانیم به آن برسیم. ما مهم می دانیم که سهام به دو قسمت تقسیم شود.

* سهام 100 درصدی باشگاه استقلال چه زمانی عرضه می شود؟
صد در صد سهام باشگاه استقلال پیشنهاد می شود اما اگر بخواهیم برای آن زمان تعیین کنیم. تعریف نشده. اما می دانیم که هیئت دولت تصمیم گرفت تا شهریور 1401 51 درصد سهام استقلال را واگذار کند. حالا که می‌توانیم آن را تسریع کنیم، این موضوع دیگری است.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances