ابتدا پرسپولیس مقابل استقلال «چهار» را نشان داد! (عکس) – تمرین سه

[ad_1]

کد خبر: 1812804 |
09.14.00 14.00 00:35 |
23570 بازدید

3
نظرات

جراحی استقلال با دندانپزشک بی رحم;

در یکی از قابل پیش بینی ترین دربی های تاریخ، «پرسپولیس» به راحتی با نتیجه 0-2 رقیب دیرینه خود را شکست داد.

به گزارش “ورزش سه”، 22 سال پیش پرسپولیس از ساعت 17 در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال رفت و با دو گل مهدی هاشمی نسب و پایان رفعت به پیروزی رسید. شرایط قبل از دربی در اردوی رقبا چندان مساعد نبود و هواداران استقلال امید چندانی به پیروزی در این دیدار نداشتند. تنها چند روز مانده به بازی، سکاموروه سرمربی استقلال پس از تساوی صفر برابر فولاد در تهران توسط علی فتح الله زاده برکنار شد و تغییرات عجیبی روی نیمکت رخ داد. با وجود شروع خوب فصل استقلال، در دربی به تساوی رسید و در نتیجه جنجال خاطره فرهاد مجیدی و مردود شدن تیم میزبان از مسیر خارج شد.

منصور پورحیدری در حال آماده سازی تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت های آسیا 2000، با اقدامی عجیب نیمکت تیم ملی را ترک کرد و چهار روز مانده به دربی هدایت “آبی ها” را برعهده گرفت. این در شرایطی بود که شرایط تیم ملی زیر نظر پورحیدری بسیار خوب بود و ایران پس از 25 سال یکی از اولین شانس های فتح آسیا محسوب می شد.

به گفته خودش، گل زدن به استقلال برایش آنقدر راحت بوده که لحظه لحظه اش را خودش رقم بزند. گل چهارم و پایانی هاشمی نسب در قالب پرسپولیس در دربی

پیش افتادن استقلال قبل از دربی، حتی در شرایطی که باخت آن تیم قطعی به نظر می رسید، چیزی بود که فقط از مرحوم پورحیدری می توانست حاصل شود. اما در اردوی رقیب شرایط کاملا متفاوت بود. پرسپولیس با پیروزی های متوالی در فینال لیگ قهرمان شد و چند هفته پیش در ریاض تصمیم گرفت به نیمه نهایی جام ملت های آسیا صعود کند.

با بازگشت علی کریمی پس از یک سال محرومیت، شاگردان علی پروین دو برابر کردند و شانس اول پیروزی در دربی محسوب می شدند. بازی همان طور که انتظار می رفت با پیروزی پرسپولیس آغاز شد و دربی آن فصل ها تکرار شد، یعنی گل مهدی هاشمی نسب. ارسال دقیق حمید استیلی از روی ضربه ایستگاهی از سمت چپ با سر مهدی هاشمی نسب همراه شد و شاگردان علی پروین با یک گل از استقلال پیش بودند.

در آن دو سال حضور هاشم نسب در محوطه جریمه استقلال با یک گل همراه بود. سارتالای کوچکترین فرصتی را از دست نداد تا دروازه حریف را باز کند

پس از انتخاب سخت ستار همدانی در میانه زمین در انتهای رافت، او با کارت قرمز مستقیم مارکوس مرک، داور معروف آلمانی همراه شد. حملات پرسپولیس ادامه داشت و این تیم تا پایان نیمه اول یک بار با سر به توپ ضربه زد و یک بار هم ادموند بزیک در دو قدمی موقعیت بسیار خوبی را از دست داد.

قضاوت این دیدار بر عهده عمر المحنه، داور بسیار جنجالی عربستانی بود و حذف دو بازیکن از پرسپولیس آن را به یکی از شگفت انگیزترین دربی های تاریخ تبدیل کرد. به همین دلیل در بازی برگشت شاهد حضور مارکوس مرک داور سرشناس و البته دندانپزشک آلمانی قضاوت این دیدار بودیم.

ستاره همدانی در اولین دقایق انتخابی خشن در پایان رافت استقلال 10 نفره شد و تقریباً کار این تیم را به پایان رساند. مارکوس مرک قاضی و دندانپزشک آلمانی در چنین صحنه هایی اصلاً اطمینان نداشت

اگرچه مارکوس مرک دست کمی از عمر المخنو نداشت و در همان دقایق ابتدایی ستارا همدانی را اخراج کرد اما شور و شهرت این داور سرشناس مدافع استقلال را مجبور کرد با لبخند تلخ و بدون جنجال و هواداران و فنی زمین را ترک کند. کارکنان این تیم نیز توسط مارکوس مرک تصمیم خواهد گرفت.

اما با گذشت زمان، عطش پرسپولیس فروکش کرد و این تیم تمایلی به ادامه روند پرتلاطم دقایق ابتدایی خود نداشت. از طرفی استقلالی ها که از تغییرات اخیر مستاصل بودند، حتی نتوانستند یک موقعیت گل روی دروازه احمدرضا عابدزاده ایجاد کنند. شاید در بین 13 دربی بدون برد مقابل احمدرضا، آسان ترین بازی برای او در کنار دربی 15 اسفند 1349 باشد.

دو دهه قبل از خلق شماره چهار فرهاد مجیدی مهدی هاشمی نسب با زدن 4 گل در پنج دربی به محبوب ترین ستاره پرسپولیس تبدیل شد.

در پایان نیمه دوم پرسپولیس باز هم یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ اجرا کرد و این بار پایان سرویس دقیق حمید استیلی به گل تبدیل شد. اختلاف دو تیم در آن زمان به حدی بود که شکست 0-2 نتیجه خوبی برای استقلال بود. اما آن روزها اختلافاتی بین علی پروین و مهدی هاشمی به وجود آمد و به گفته سرطلایی سرمربی پرسپولیس پس از این همه درخشش در دربی نتوانست محبوبیت بیش از حد خود را تحمل کند. در همان دربی رویای پرسپولیس دهه 70 می توانست به پایان برسد و قرمزها همچنان با رقیب دیرینه خود هم قافیه شدند و مهدی هاشمی را به استقلال منتقل کردند.

شاید استقلالی ها در آن دربی شانسی برای گلزنی نداشتند و معدود بازیکنان محوطه جریمه پرسپولیس بی تاثیر بودند.

هاشمی نسب بعدها مدعی شد علی پروین بعد از اتفاقات جنجالی ریاض و درگیری فیزیکی اش با وحید کلیچ، قرار نیست برای این بازیکن بازی کند و از طریق عابدینی در این تیم حضور پیدا کرده است. پس از فلش هاشمی نسب، مدیرعامل پرسپولیس سیم کارتی را به عنوان هدیه ارزشمند به او داد اما چند ماه بعد در استقلال هاشمی نسب این هدیه را از او گرفتند.

مجله پرسپولیس نیز عکس خود را به مهدی هاشمی نسب اختصاص داد؛ مدافعی که در کمتر از یک سال و نیم دروازه را باز کرد.

هاشمی نسب با وجود بازی برگشت در دربی، در بسیاری از دیدارهای فصل نیمکت نشین بوده و با وجود شکست در بیشتر فصل، پس از ماهاناد مهدی، مهاجم عراقی نفت آبادان در این فصل در رده دوم جدول قرار گرفت. گل عالی شاما.

یکی از سبک ترین دربی های تاریخ احمدرضا عابدزاده؛ احمدرضا در روزی موفق به ثبت یک میدان صاف شد که باز هم طبق اعتقادات خرافی خود احتمالا قبل از دربی چهره خود را درست نکرد.

انتقال هاشمی به اردوی استقلال توازن قوا را در پایتخت تغییر داد و قرمزها در دربی پیروز شدند و تنها یک بار و آن هم در خرداد 82 در دیداری تقریباً تشریفاتی رقیب دیرینه خود را شکست دادند تا هفت سال بعد در آبان 85. هاشمی نسب به لطف گل های متوالی در دربی محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرد و تنها چند ماه بعد تصویری باورنکردنی از این بازیکن در قالب استقلال منتشر شد.

آریا فاطمی مقام

[ad_2]

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

فرایند نورد گرم چیست؟
سایت بازی انفجار ایرانی: جایگاه و اهمیت آن در دنیای بازی‌های آنلاین
بازی انفجار ایرانی: سایت تخصصی با درگاه مستقیم
تفاوت تیشرت مردانه عمده فروشی با محصولات دیگر
معرفی مکمل کراتین بدنسازی: تقویت عضلات و افزایش قدرت
۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ! ۱۰ جایگزین عالی برای واتساپ!
تماس با ما